دوره آنلاین فن بیان

شرکت در دوره‌های مجازی گویندگی و فن بیان

مهارت‌های کلامی را می‌توان یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازها برای زندگی در جوامع انسانی دانست. افرادی که مهارت‌های کلامی قدرتمندی دارند، ارتباطات خود را به شکل صحیح برقرار کرده و می‌توانند افراد بیشتری را جذب کلام خود کنند. با داشتن مهارت کلامی همچنین از فرصت‌های شغلی متنوعی در زمینه‌های دوبله، گویندگی و تولید محتوای صوتی برخوردار می‌شوید. با شرکت در دوره آنلاین گویندگی و فن بیان می‌توانید این مهارت‌های مهم و کارآمد را تقویت کنید. اگر می‌خواهید با بهترین دوره‌های تقویت فن بیان و گویندگی به‌صورت آنلاین آشنا شوید، در این مطلب با ما همراه باشید.

دوره‌های مجازی گویندگی و فن بیان

فن بیان چیست؟

مهارت فن بیان یکی از مهم‌ترین مواردی است که همواره تمام هنرمندها و حتی افراد عادی باید به دنبال تقویت آن باشند. در واقع فن بیان را می‌توان به‌عنوان مهم‌ترین بخش در حوزه صدا معرفی کرد که ارتباط مستقیم با نفوذ کلام و اثربخشی سخنان شما دارد. در واقع منظور از فن بیان مهارتی است که به شما کمک می‌کند حرف‌های خود را به شکل واضح، اثربخش، دلنشین و جذاب بیان کنید. فن بیان علاوه بر این که به ما کمک می‌کند تا به بهترین شکل صحبت کنیم، باعث می‌شود که در برابر رفتارهای دیگران و صحبت‌هایشان بهترین واکنش ممکن را نشان دهیم.

فن بیان در شاخه‌های مختلف هنر کاربردهای بسزایی دارد. از این مهارت در بازیگری، مجری‌گری و گویندگی و سخنوری استفاده‌های بسیاری می‌شود. از سوی دیگر بسیاری از دارندگان کسب‌وکارها نیز برای جذب مشتریان بیشتر به دنبال افزایش قدرت فن بیان هستند. یادگیری و تقویت فن بیان از مهم‌ترین مواردی است که هنرمندان و حتی افراد عادی باید به دنبال آن باشند. با تقویت فن بیان علاوه بر این که خود از مزایای بسیار برخوردار می‌شوید، اطرافیان شما نیز از صحبت کردن با شما لذت بیشتری می‌برند.

گویندگی چیست؟

گویندگی یکی از پرطرفدارترین شاخه‌های هنر می‌باشد که مربوط به حوزه صدا است. علم گویندگی بیشتر مربوط به بخش دوبلاژ و سخنوری است. افرادی که تمرینات گویندگی را دنبال می‌کنند به‌مرور زمان می‌توانند صدای خود را تقویت کنند و با کلامی زیباتر با مخاطبان ارتباط برقرار کنند. یک گوینده علاوه بر داشتن یک صدای گرم و جذاب باید بتوانند که در زمان مناسب و با توجه به شرایط موجود لحن خود را تغییر دهد و احساسات را در کلام خود دخیل کند.

شغل گویندگی و فن بیان

معمولا افرادی که در این رشته هنری فعالیت دارند، بازار کار فوق‌العاده‌ای را در آینده خود دارند. این دسته از افراد با کسب دانش و افزایش تمرینات خود می‌توانند وارد صنف کاری دوبله، سخنوری، رادیو و حتی تلویزیون شوند و یا این که شخصا محتواهایی جذاب تولید کنند و از این طریق درآمد خوبی کسب کنند.

چرا این دو دوره در حوزه صدا پرطرفدار هستند؟

فن بیان و گویندگی دو مهارتی جدانشدنی از یکدیگر هستند. در واقع بدون داشتن فن بیان نمی‌توان یک گوینده ماهر شد. از سوی دیگر تقویت فن بیان به شکل مستقیم بر روی مهارت گویندگی افراد تاثیرگذار است. تقویت مهارت گویندگی و فن بیان همراهی با مزایای بسیاری است.

برخی از ویژگی‌ها و مزایای تقویت گویندگی و فن بیان، عبارت‌اند از:

 • افزایش اعتمادبه‌نفس و روحیه اجتماعی
 • بهبود قدرت کلام و افزایش اثربخشی
 • امکان فعالیت در زمینه‌های مختلف هنری از جمله بازیگری و سینما
 • برخورداری از موقعیت‌های اجتماعی بهتر‌
 • افزایش محبوبیت در میان دوستان، خانواده، همکاران و اجتماع
 • امکان برقراری ارتباط قوی با مردم
 • بهبود عملکرد در زمینه‌های تجاری و کسب‌وکارها
 • موفقیت شغلی به‌عنوان وکیل، روان‌شناس، معلم و …

چرا دوره‌های آنلاین فن بیان یک پیشنهاد ویژه هستند؟

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری‌های ارتباطی و در نتیجه همه‌گیر شدن اینترنت، برگزاری کلاس‌های مجازی و آنلاین به یکی از استراتژی‌های آموزشی جذاب در کشور تبدیل شده است. خوشبختانه در حال حاضر شرکت در دوره‌های گویندگی و فن بیان آنلاین نیز برای علاقه‌مندان ممکن شده است. شرکت در این دوره‌ها علاوه بر این که مهارت‌ کلامی شما را زیرورو می‌کند، دارای برخی ویژگی‌های جانبی دیگر است.

شرکت در این‌گونه دوره‌ها به دور از محدودیت‌ها زمانی و مکانی است. در واقع برای شرکت در این دوره‌ها لازم نیست ساعات زیادی را صرف لباس پوشیدن و رفت‌وآمد در خیابان‌ها کنید. با داشتن یک گوشی یا سیستم کامپیوتری می‌توانید بدون محدودیت‌های مربوط به زمان و مکان در این دوره‌ها شرکت کنید.

دوره ها فن بیان و گویندگی

یکی دیگر از مواردی که کلاس‌های آنلاین فن بیان گویندگی را به پیشنهاد ویژه تبدیل می‌کند، هزینه‌های کمتر نسبت به کلاس‌های حضوری است. در بیشتر مواقع دوره‌های حضوری نیازمند پرداخت هزینه‌ای چندین برابر دوره‌های آنلاین هستند. البته هزینه‌های رفت‌وآمد نیز باید محاسبه و به این ارقام اضافه شوند. آنلاین بودن این دوره‌ها باعث شده افراد شاغل، خانم‌های خانه‌دار، افراد دارای ناتوانی جسمی و تمام گروه‌های دیگر که رفت‌وآمد برایشان دشوار است، بتوانند در این حوزه هنری فعالیت داشته باشند و در کنار مشغله‌های روزانه خود به اهداف خود در حوزه هنری صدا نزدیک‌تر شوند.

مباحثی که در کلاس آنلاین فن بیان تدریس می‌شوند

حتما برایتان جالب است که بدانید در کلاس‌های آنلاین فن بیان چه مباحثی تدریس می‌شوند. معمولا به‌عنوان اولین قدم در این کلاس‌ها روش‌های افزایش شهامت و رفع خجلی به شرکت‌کنندگان آموزش داده می‌شوند که تاثیرات شگفت‌انگیزی دارند. با به‌کارگیری این روش‌ها مشکلات رایجی مثل تپق زدن و ترس از سخنرانی تا حد ممکن رفع شده و افراد می‌توانند بسیار بهتر صحبت کنند.

در پله‌های بعدی نحوه و طرز فکر صحیح به شرکت‌کنندگان آموزش داده می‌شود. پس از گذراندن مراحل ابتدایی در کلاس‌های آنلاین فن بیان و گویندگی، به مسائل پیچیده‌تری از جمله تصحیح زبان بدن، صداسازی و اسلایدسازی فوق حرفه‌ای پرداخته می‌شود. مساله مهمی که درباره این مباحث وجود دارد، بستگی بالای موفقیت افراد به میزان تلاش آن‌ها است. در واقع باید گفت که موفقیت بدون تلاش کافی، حتی با شرکت کردن در بهترین دوره‌ها نیز ممکن نیست. بنابراین لازمه اصلی موفقیت در کنار کلاس‌های معتبر و اصولی فن بیان و گویندگی، تلاش کافی و هرچه بیشتر است.

آیا شرکت در دوره‌های فن بیان نیازمند استعداد ذاتی است؟

یکی از تصورات غلطی که باعث می‌شود بسیاری از علاقه‌مندان به گویندگی و افزایش قدرت بیان به سراغ کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی نروند، ترس از نداشتن استعداد کافی است. این افراد افزایش فن بیان و رسیدن به مراحل بالا در حوزه صدا را همانند یک غول شکست‌ناپذیر می‌بینند که عبور از آن نیاز به استعداد ذاتی بسیاری دارد. در واقع این تصور کاملا غلط است.

استعداد فن بیان و سخنوری

اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم، افرادی که استعداد ذاتی بالایی در حوزه صدا دارند، از شانس موفقیت بالاتری در این حوزه‌های هنری برخوردار هستند. در واقع این استعداد بالا سرعت پیشرفت افراد را تا حدود زیادی افزایش می‌دهد. اما این مساله بدان معنا نیست که افرادی که از استعداد کمتری برخوردار هستند، نمی‌توانند در زمینه گویندگی و فن بیان موفق شوند.

افرادی که به طور ژنتیکی صدای خیلی مناسبی ندارند، می‌توانند با انجام تمرینات روزانه پس از گذشت چند ماه به یک صدای جذاب و رسا دست پیدا کنند. از سوی دیگر در این کلاس‌ها قابلیت‌های دیگر افراد از جمله نفوذ کلام و زبان بدن آن‌ها تقویت می‌شود. در واقع استعداد بسیار مهم است، اما تلاش می‌تواند گزینه بسیار موثری برای جایگزینی آن باشد.

دوره‌های آنلاین گویندگی و فن بیان مناسب چه افرادی هستند؟

به طور کلی افراد در تمام گروه‌های سنی، با سطوح مختلف علمی و فعال در مشاغل مختلف می‌توانند در دوره‌های فن بیان و گویندگی شرکت کرده و از مزایای فوق‌العاده این دوره بهره ببرند. اما در این میان گروهی از افراد نیاز بیشتری به تقویت این مهارت و شرکت در کلاس‌های آنلاین دارند. آن دسته از افراد که شرکت در دوره‌های گویندگی و فن بیان برایشان حیاتی است، عبارت‌اند از:

 • بازیگران و سایر هنرمندان در زمینه سینما و محتواهای تصویری
 • وکلای دادگستری
 • معلمان، استادان و تمام فعالان در حوزه آموزش
 • صاحبان کسب‌وکارهای اینترنتی
 • کارشناسان فروش و فعالان در زمینه بازاریابی
 • مشاوران و روان‌شناسان
 • مشاورین املاک و خودرو
 • فروشندگان شاغل در فروشگاه‌های بزرگ و کوچک

کلاس گویندگی و فن بیان

معرفی چند کلاس گویندگی و فن بیان معتبر

حالا که با مزایا، ویژگی‌ها و فرصت‌های ویژه‌ای که در کلاس‌های آنلاین گویندگی لازم است که با چند کلاس گویندگی و فن بیان معتبر آشنا شوید. در ادامه برخی از برترین کلاس‌های آنلاین فن بیان و گویندگی را به شما معرفی می‌کنیم که با مراجعه به سامانه اینترنتی آن‌ها می‌توانید از شرایط ثبت نام و نرخ شهریه کلاس‌های فن بیان اطلاع پیدا کنید.

مراکز کلاس‌های آنلاین گویندگی و فن بیان پیشنهادی ما عبارت‌اند از:

 • آموزشگاه نیمکت
 • آموزشگاه فن بیان فنان
 • آموزشگاه صدای میلنیوم
 • آموزشگاه هنر و سینما
 • مرکز آموزش هنر صدا
 • آموزشگاه شبکه هنر

بهترین دوره‌های گویندگی و فن بیان را در ایران آموزشگاه بیابید

شرکت در دوره‌های فن بیان و گویندگی علاوه بر این که مهارت‌های ارتباطاتی و جایگاه اجتماعی شما را بهبود می‌بخشد، در صورت تلاش و تمرکز شما با موفقیت‌های شغلی بزرگی همراه است. شما همین حالا می‌توانید لیست برترین دوره‌های آنلاین و حضوری فن بیان و گویندگی را از وب‌سایت ایران آموزشگاه دریافت کنید. ما همواره در تلاش هستیم تا با معرفی بهترین دوره‌ها، مسیر موفقیت و پیشرفت را برای شما هموار کنیم.

سوالات متداول

فن بیان چیست؟

فن بیان را می‌توان به‌عنوان مهم‌ترین بخش در حوزه صدا معرفی کرد که ارتباط مستقیم با نفوذ کلام و اثربخشی سخنان شما دارد.

دوره‌های آنلاین گویندگی و فن بیان مناسب چه افرادی هستند؟

به طور کلی افراد در تمام گروه‌های سنی، با سطوح مختلف علمی و فعال در مشاغل مختلف می‌توانند در دوره‌های فن بیان و گویندگی شرکت کرده و از مزایای فوق‌العاده این دوره بهره ببرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *