ده نکته مدیریت آموزشگاه زبان – بخش دوم


ده نکته مدیریت آموزشگاه زبان – بخش دوم

ده نکته مدیریت آموزشگاه زبان بخش دوم و ادامه‌ای از مقاله بخش اول است که در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

در بخش اول مقاله به ۵ مورد از موارد مدیریت خوب برای موفقیت بلند مدت آموزشگاه زبان اشاره شد که در بخش دوم مقاله به بررسی باقی موارد میپردازیم.

۶- مدرسین استخدام شده خود را قدری بیش‌تر تعلیم، تعلیم و تعلیم دهید

مدرسین عاشق یادگیری اند. آن‌ها آموزش و اصول یادگیری موثر را  درک می‌کنند و از این رو خود نیز علاقه‌ی شدیدی به یادگیری دارند. جای تعجب است که با وجود منافع بسیار زیاد توسعه‌ی فردی و آموزش فنی، یافتن مدرسینی که از این لحاظ‌ بدان‌ها توجه شده باشد اینقدر نادر است. موضوعاتی مانند ارتباطات بین‌فردی، فنون یادگیری وآموزش، استفاده از مطالب آنلاین و آفلاین همگی ایده‌های خوبی برای تعلیم مدرسین هستند.

۷- به آن‌ها پروژه‌هایی خاص بدهید

تعطیلی‌های منظم در فصل‌های کم تراکم، در صورت وجود، فرصتی عالی برای دادن پروژه‌ به مدرسین هستند و این امر ممکن است به سود زیادی برای آموزشگاه شما بیانجامد. به عنوان مثال، می‌توانید از آن‌ها بخواهید تا بسترهای آموزش مجازی متفاوتی را بیازمایند، بر روی بسته‌ی خوش‌آمد‌گویی دانش‌آموزان کار کنند و یا در جستجوی مطالب آموزشی بهتر باشند. منظور از مسئولیت دادن به مدرسین این نیست که پول بیش‌تری به آن‌ها پرداخت کنید بلکه این کار نشان‌ دهنده‌ی اعتماد شما به توانایی‌های آن‌ها است.

۸- در دوره‌ی آموزشی مدیریت و ارتباطات شرکت کنید

رهنمود‌هایی که تا کنون ارائه شدند اغلب مربوط به بهترین شیوه‌های مدیریت و ارتباطات بودند. اگر هنوز در دوره‌ی آموزشی‌ مدیریت، ارتباطات و روش های مؤثر کارآفرینی و استخدام شرکت نکرده‌اید قویاً توصیه می‌کنم این کار را انجام دهید. در هر سن و هر سطحی از تجربه که باشید می‌توانید در یکی از این دوره‌ها شرکت کنید. مطالعات پیوند دهنده‌ی علوم اعصاب، انگیزه، هوش و بهره‌گیری از احساسات و … بدین معنی‌اند که این دوره‌ها همواره بهتر و بهتر می‌شوند. مدیریت و رهبری هم‌اکنون ٪۳۵ از بازار آموزشی را تشکیل می‌دهد که خود گواهی بر میزان اهمیت این مقوله است.

۹- در دسترس باشید

من در آموزشگاه‌های زبان متفاوتی کار کرده‌ام. کمابیش درهمه‌ی این آموزشگاه‌ها مدیر سعی می‌کرد خودش را در دفتر کارش مخفی کند و وقتی واقعا مجبور بود با کراهت با مدرسین سرو کله می‌زد. تصمیم گیری در مورد برخی موارد، مخصوصا وقتی پای حقوق در میان می‌آمد، فقط متوجه مدیر آموزش نبود و شگفت‌آور این که تصور کارمندان مبنی بر عدم دسترس‌پذیری مدیر چه خشم و کینه‌ای به وجود می‌آورد. لازم نیست در را چهار طاق باز کنید و با افتخار فریاد بزنید که «در اتاق من همیشه به رویتان باز است» اما وقتی به مدرسین‌تان وقت می‌دهید، بسیار حائز اهمیت است که صادق باشید و به آن‌ها توجه کنید.

۱۰- در کلاس‌های درس آن‌ها بنشینید

همانطور که قبلاً هم گفتم مدرسین خدمات اصلی آموزشگاه شما هستند. از این رو باید به آنچه انجام می‌دهند توجه داشته باشید. در صورتی که هیچ ندانید چه می‌کنند چطور می‌توانید آن‌ها را مدیریت کنید؟ بله، می‌توانید از دیگر کارکنان بازخورد بگیرید اما فواید نشستن در چند کلاس در سال را در نظر داشته باشید و پیشرفت‌ آن‌ها را زیر نظر بگیرید. در این صورت مدرسین احساس می‌کنند که به کارشان واقعا علاقه‌مندید، از این رو امید می‌رود که هنگام صحبت درباره‌ی موضوعات حساس نیز احساس کنند خوش‌نیت هستید. بدیهی است که وقتی اوضاع به وفق مرادتان نیست نمی‌توانید تمام مدت اخم کنید. از این فرصت برای ارائه‌ی بازخوردی موثق و مفید استفاده کنید تا ببینید واقعاً چه اتفاقاقی ‌افتاده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حوزه زبان توجه شما را به مطالب آموزشنده زیر جلب مینماییم:

همواره برای اطلاعات بیشتر در مورد تعاریف و مشاغل رشته های تخصصی و اخبار آموزشگاه ها میتوانید به بخش مقالات و اخبار مراجعه کنید تا بهترین مسیر برای انتخاب آموزشگاه مورد نظر خود را تجربه کنید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این مطلب کلیک کنید.
[کل: ۱ میانگین: ۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *