آموزشگاه آموزش مکانیک خودرو منطقه 9

آموزشگاه آموزش مکانیک خودرو منطقه 9


آموزشگاه آموزش مکانیک خودرو منطقه ۹

آموزشگاه مکانیک خودرو آموزشگاه آموزش مکانیکی ماشین در منطقه ۹ تهران در محله های شمشیری، شهید دستغیب، هاشمی، مهرآباد و سی متری جی در خدمت هنرجویان عزیز برای آموزش رشته های مختلف فنی و حرفه ای چون آموزش مکانیکی و مکانیک خودرو است.

معرفی دوره آموزش مکانیک خودرو در منطقه ۹ محله های مهرآباد و هاشمی

یکی از صنایع مهم کشورمان، صنعت خودرو و خودرو سازی است. باتوجه به قیمت سرسام اور این روزهای قطعات خودرو، بازار تعمیرات قطعات و مکانیک خودرو به شدت داغ و پرطرفدار شده است. کمبود تعداد تعمیرکاران متخصص به نسبت تعداد ماشین های موجود درکشور، بازارکار جذابی را در رشته مکانیک خودرو فراهم کرده است. مکانیک خودرو یکی از مشاغل پردرامد در ایران ودر سایر کشورهای دنیا می باشد. که طبق پیش بینی های به عمل امده میزان جذب نیرو وفعالیت در این زمینه رشد ۱۴ تا ۱۷ درصدی خواهد داشت.

اما چگونه می توان وارد این بازار شد؟؟ برای دریافت مجوز و شروع کار نیاز به چه مدرک تحصیلی داریم ؟؟ درامد رشته مکانیک خودرو و اینده شغلی ان چگونه می باشد؟؟

اگر شما نیز از علاقه مندان به کارهای فنی و مکانیک خودرو هستید با ما در این مقاله همراه باشید، تا با یک دیگر به بررسی این رشته و راه های اموزش مکانیک خودرو بپردازیم و به سوالات بالا پاسخ دهیم.

مراحل لازم برای تبدیل شدن به یک مکانیک حرفه ای خودرو چیست؟

الف) تحصیلات لازم برای ورود به رشته مکانیکی خودرو

برای ورود به رشته مکانیک خودرو، چند مسیر پیش رو دارید:

 1. طبق تجربه، بهترین روش برای یادگیری مهارت های تعمیرات خودرو، شاگردی کردن است، که این امر برای خیلی ازافراد میسر نیست.
 2. تحصیل در رشته های مرتبط که با عناوینی چون مهندسی خودرو، مهندسی مکانیک، مهندسی ساخت و تولید، اتومکانیک، مکانیک خودرو و… در دوره ها و مراکز مختلف، ارائه می شوند. این گزینه نیز برای خیلی از افراد نمی تواند مناسب باشد. زیرا زمان زیادی را باید صرف اموزش و یادگیری کنند.
 1. شرکت در دوره های آموزش مکانیک خودرو در اموزشگاه های معتبر فنی و حرفه ای برای بسیاری از علاقه مندان کسب و کارهای خودرویی مناسب تر خواهد بود. شما پس از گذراندن این دوره ها مدرک معتبر از سازمان فنی حرفه ای کشور دریافت کنید.

دوره آموزش مکانیکی خودرو در منطقه ۹ محله های دستغیب، شمشیری و ۳۰ متری جی بسیار پر طرفدار است.

دوره آموزش مکانیک خودرو، دارای دو مرحله درجه ۲ و درجه ۱ می‌باشد. هنرجویان در مرحله اول شروع به فراگیری دوره درجه ۲ می‌ کنند. در این دوره آموزش‌های عمومی و پایه، به صورت تئوری و عملی ،در مورد تمام خودروها فرا می گیرند. دوره درجه یک شامل آموزش‌ ها بصورت تخصصی و در مورد تعمیرات هر خودرو به صورت اختصاصی میباشد.

پس از گذراندن دوره های اموزش مکانیک خودرو، از هنرجویان ازمونی توسط سازمان فنی وحرفه ای کشور گرفته می شود. پس از قبولی در این ازمون مدرک معتبر بین المللی با کد استاندارد ۳/۲/۲۳/۴۳- ۸ به هنرجویان اعطا می شود.

ب) دریافت مجوز و شروع به کار مکانیکی خودرو

برای دریافت مجوز کافی است با مدرک معتبری که از اموزشگاه مکانیک خودرو دریافت می کنید.مدارک شخصی و مدارک مالکیتی محل کارگاه تان به اتحادیه صنف تعمیرکاران بروید. آن ها شما را برای برخی استعلام ها به ادارات مربوط خواهند فرستاد.این فرایند معمولا نزدیک به یکماه زمان نیاز دارد و کمتر از یک میلیون تومان هزینه به همراه خواهد داشت.

در دوره آموزش مکانیک خودرو چه مهارت هایی به هنرجویان اموزش داده می شود؟

هنرجویان با گذراندن دوره های اموزش مکانیک خودرو مهارت های زیر را به دست می اورند:

 • توانایی سرویس خودرو
 • توانایی و شناخت و کار با ابزار های عمومی اندازه گیری و اختصاصی در مکانیک خودرو
 • توانایی پیاده و سوار کردن موتور و قطعات وابسته به آن از روی شاسی خودرو
 • توانایی بازکردن و بستن، عیب یابی و رفع عیب موتور (مولد قدرت)
 • توانایی عیب یابی و رفع عیب مدار سیستم سوخت رسانی کاربراتوری و انژکتوری
 • توانایی عیب یابی و رفع عیب سیستم جرقه معمولی و الکترونیکی
 • توانایی پیاده و سوار کردن، عیب یابی و رفع عیب دستگاه کلاچ و گیربکس معمولی، دیفرانسیل و انواع میل کاردان
 • توانایی پیاده و سوار کردن، عیب یابی و رفع عیب انواع سیستم تعلیق، سیستم ترمز و جعبه فرمان های مکانیکی
 • همچنین انها به طور کامل با ابزارآلات، قطعات خودرو، سیستم های موجود درخودرو،نحوه کار هریک از اجزا و … اشنا خواهند شد.

فرصت شغلی و بازار کار مکانیکی خودرو

بازار خودرو، روزبه روز خودروهای جدید و سیستم های تازه ای را به بازار معرفی می کند. از طرفی داشتن خودرو برای همه مردم به یک ضرورت در زندگی تبدیل شده و تقریبا هر خانواده ای حداقل یک خودرو دارد. بنابراین با توجه به این شرایط،بازارکار خوبی برای علاقه مندان به شغل مکانیکی خودرو وجود دارد. آینده شغلی خوبی نیز پیش روی آنها خواهد بود.

میزان درآمد رشته مکانیک خودرو

مکانیک خودرو همانند سایر مشاغل فنی، درآمد مناسبی دارد.داشتن تخصص و مهارت کافی در کنار برخورد مناسب با مشتری و ارائه کار با کیفیت، از جمله عواملی است که می تواند به موفقیت شما در این رشته کمک کند.

میزان درآمد رشته مکانیک خودرو در برخی از کشورهای جهان

 • آمریکا: متوسط درآمد سالانه این شغل ۳۵.۷۹۰ دلار (برای همه مشاغل ۳۳.۸۴۰ دلار) در سال ۲۰۱۰ و مطابق با آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳، ۳۶.۲۰۰ دلار بوده است.
 • استرالیا: متوسط درآمد سالانه این شغل ۴۳.۰۰۰ دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.
 • انگلستان: متوسط درآمد سالانه این شغل بین ۲۳.۰۰۰ تا ۳۰.۵۰۰ دلار و برای افراد باتجربه تا ۳۸.۰۰۰ دلار می باشد.

آموزشگاه مکانیک خودرو، باکیفیت ترین مرکز آموزش مکانیک خودرو در منطقه ۹ تهران

آموزشگاه مکانیکی ماشین، با استفاده از تجربه و اعتبار خود و به کار گیری از بهترین تجهیزات اموزشی، یکی از بهترین دوره های اموزش مکانیک خودرو را برگزار میکند. شما در این اموزشگاه می توانید زیر نظر بهترین و با تجربه ترین اساتید، در یک محیط اموزشی وسیع، تعمیرات انواع خودروها را فراگرفته و دانش کافی برای ورود به بازار کار مکانیکی را به دست اورید.

در پایان این دوره ها به شما مدرک اموزشی معتبری زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور داده می شود. شما با استفاده از این مدرک می توانید به راحتی در رشته مکانیکی مشغول به کار شوید و یا تعمیرگاه خود را راه اندازی کنید.

همچنین لازم است بگوییم، مدرک معتبری که از اموزشگاه مکانیک خودرو دریافت می کنید بین المللی بوده و شما از این مدرک می توانید برای گرفتن ویزای مهاجرت، جهت اشتغال در خارج از کشور استفاده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *